.:HABER DETAY:. 23.09.2010 

Radyo GaBiLe Bear Pazarındaydı!

Türkiye'de ilk kez bir internet radyosu, canlı yayın ekibi ile sokak stüdyosu kurarak yayın gerçekleştirdi.

İstanbul Ayı Kulübü'nün organize ettiği, Uluslararası Bear Haftası etkinlikleri kapsamında 19 Eylül 2010 da düzenlenen Bear pazarında Radyo Gabile de yer alarak etkinliği canlı canlı dinleyicilere aktardı. İstanbul Ayı Kulübü öncülüğünde Taksim'de bulunan Tekyön adlı barın bahçesinde gerçekleştirilen partiye İtalya Roma'da bulunan Subwoofer adlı Eşcinsel Bear Organizasyonu üyeleri, İtalya Bolonya'da bulunan ilk Uluslararası bear organizasyonlarından Feed the Bears Grubu üyeleri, Ahmet Yıldız İnsiyatifi, Kaos GL ve çok sayıda bear grubu üyesi katıldı. Gecede İtalyan Soobwofer grubunun düzenlediği Ayı güreşleri yarışması ilgi odağı oldu.


Canlı yayın ekibi ile etkinliği takip eden Radyo GaBiLe, gece boyunca parti atmosferini dinleyicilerine canlı olarak aktardı. Organizasyonu dinleyicileri ile buluşturan Radyo GaBiLe'de gece boyunca GaBiLe yöneticilerinden Duman Doğan'ın da özel röportajları dinleyicilere ulaştı.


Yıldız davası konuşuldu..

Ahmet Yıldız İnsiyatifinin de katılım gösterdiği organizasyonda Radyo GaBiLe'nin konuğu olan Ahmet Yıldız'ın sevgilisi İbrahim Can, Doğan'ın sorularını yanıtladı. 2008 yılında eşcinsel olduğu için, evinin önünde aracını park ederken silahlı saldırıya uğrayarak yaşamını yitiren Ahmet Yıldız'ın failleri hala yakalanamadı. Dava süreci hakkında Radyo GaBiLe dinleyicilerine bilgi veren Can, "Türkiye'de ilk kez bir eşcinsel namus cinayeti davası görülüyor. 2008 yılından bu yana devam eden davada Cumhuriyet Savcısı Ahmet'in babasını suçladı. İddianamede Ahmet Yıldız'ın babası cinayetin faili olarak yer alıyor. Ancak mahkemenin tutuklama kararına karşın Yıldız'ın babası bu güne dek duruşmalara katılmadı ve yakalanamadı. Adresi belli olan birinin yakalanamaması çok garip geliyor bizlere. Türkiye'de istedikleri zaman istedikleri herkesi çok kolay yakalayabiliyorlar ancak 3 yıldır Ahmet'in failleri ortada yok. Hemde failler belli iken ve yakalama kararı varken. Burada kolluk kuvvetlerinin biraz sorumsuzluğu var. Ancak hiç kimsenin kolluk kuvvetlerimizi bu kadar küçük düşürmeye hakkı yok. O nedenle görevlerini yapmaları ve bir an önce failleri yakalayarak adalet karşısında hesap vermelerini sağlamaları gerekiyor. Çok hassas bir dava ve sonuna kadar takipçisi olacağız. Bu Türkiye için dönüm noktası denilebilecek bir davadır. Ahmet öldürülmeden önce de ailesine eşcinsel olduğunu söylemiş ve babası tarafından ölüm tehditleri almıştı. Üsküdar Cumhuriyet Savcılığına o zaman suç duyurusunda bulunmuştuk. Ancak Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı şikayetimiz ile ilgili işlem dahi gerçekleştirmedi. Yani o zaman Üsküdar Cumhuriyet Savcısı işlem yapmış olsaydı Ahmet bugün hayatta olabilirdi. Biz Ahmet için adalet istiyoruz. O nedenle tüm LGBT arkadaşlarımızı bu davayı takip etmeye bekliyoruz" dedi.


Subwoofer grubu GaBiLe'ye konuk oldu..

Merkezi İtalya Roma'da bulunan İtalyan ayı kulübü Soobwolfer'ın yöneticileri de Radyo GaBiLe mikrafonuna konuk oldu. Duman Doğan'ın sorularını yanıtlayan İtalyan konuk, "Türkiye ile İtalya eşcinsel insiyatifler konusunda değerlendirildiğinde birbirinden çok farklı noktalarda değiller. Avrupa ülkelerinin çoğu bugün eşcinsel kültürü konusunda çok yol kat etmiş. Ancak Türkiye'de yaşanan sıkıntıların aynılarını bizler İtalya'da yaşadığımız için bugün buradayız. Türkiye'de ki organizasyonu çok beğendik. Türkleri, Türkiyedeki LGBT bireyleri 2011 yılında İtalya'da gerçekleştirilecek olan GayPride organizasyonunda misafir etmek isteriz" dedi.


Feed the Bears'tan dostluk mesajı..

İlk Uluslararası Bear Organizasyonu olan Feed the Bears, Radyo GaBiLe'ye yaptığı özel değerlendirmelerinde "Dünya üzerinde kurulan ilk ayı organizasyonuyuz. Ancak kulübümüz sadece bear bireylere yönelik değil. Kendisini ayı olarak tanımlayan ve ayı dostu olarak kendisini gören herkese kapılarımız sonuna kadar açık. Heteroseksüel veya homoseksüel bireyleri ayırmıyoruz. Biz bear ve bear dostu olan herkes ile bu yapıyı yürütüyoruz." dedi.

İtalya Pride'a Sanstations organizasyonu
Türkiye'nin ilk gay lezbiyen turizm şirketi Sanstation'un Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yücel de geceye katılanlar arasındaydı. Radyo GaBiLe mikrafonuna da konuk olan Yücel, "Sanstation Türkiye'de gay ve lezbiyen bireyler için tur organizasyonları düzenleyen bir şirkettir. Yabancılar için Türkiye'ye, Türkiye'deki dostlarımız için de avrupanın bir çok yerine tur düzenliyoruz. Grup organizasyonlarının yanısıra özel turlarda düzenlenebiliyor. Bugüne dek bir çok avrupa ülkesini gezdik" dedi. Beklediklerinin üzerinde bir ilgi ile karşılaştıklarını ifade eden Yücel, İtalya Gay Pride organizasyonu için de tur düzenleyeceklerine söz verdi.


Radyo GaBiLe'ye İtalya daveti..

İtalya Roma merkezli Soobwofer Kulübü, 2011 yılında İtalya'da gerçekleştirilecek olan Gay Pride organizasyonunun da Radyo GaBiLe tarafından canlı olarak yayınlanmasını talep etti. Bu konuda GaBiLe yönetimine teklifte bulunan kulüp, Radyo GaBiLe'yi İtalya'da misafir etmekten onur duyacaklarını belirterek yayından duydukları memnuniyeti de ifade etti.


Lider Bear yolda...

Türkiye'deki bear organizasyonlarının genişlemesi ile harekete geçen GaBiLe Grupları, bir ilke daha imza attı. Gerçekleştirilen gecede bear bireylere müjde veren GaBiLe Grupları Yöneticileri, çok yakında www.liderbear.com adresinden yayına açılacak olan Türkiye'nin ilk bear arkadaşlık portalının da GaBiLe Grupları bünyesinde faaliyet göstereceğini duyurdu.


Facebook'ta Paylaş

Okunma: 2692


10. sayfadaki diğer haber başlıkları
Bu Su Hiç Durmaz!
bülent ortaçgil’in hayatına ve müziğine dair merak edilenlerin yer aldığı ve mahmut çınar’ın kaleme aldığı bu su hiç durmaz kitabı İnkılâp kitabevi tarafından yayımlandı. “bu su hiç durmaz” bülent ortaçgil’i anlatıyor. bülent ortaçgil ise bu şarkıs   »»Devami
Aydilge`den Rengarenk Klip
yeni albümünün çıkış şarkısı 'kendi yoluma gidiyorum'un klibini yayınlayan aydilge, çekimlerde rengarenk görüntüler sergiledi. git gide tekdüzeleşen ve renksizleşen rutin hayatlarımıza karşı meydan okuyan aydilge, orkestrasıyla beraber çekimler es   »»Devami
Yıldızlı Şarkılar`a büyük ilgi
yıldız tilbe’nin 39 eserini 39 sanatçının seslendirdiği ‘yıldız tilbe’nin yıldızlı şarkıları - volume 1’ ve ‘yıldız tilbe’nin yıldızlı şarkıları - volume 2’ albümlerinde yer alan şarkılar, dijital müzik platformlarının üst sıralarında yerini aldı. üz   »»Devami
Gripin `Hiç Utanmadan`
gripin grubu sene başında çıkardıkları "nasılım biliyor musun?" albümünün 2.video klibini "hiç utanmadan" adlı şarkılarına çekti. sözleri birol namoğlu ve haluk kurosman'a müziği arda İnceoğlu,birol namoğlu ve haluk kurosman'a ait olan "hiç utanm   »»Devami
Hayali Gerçek Oldu!
suadiye’nin hayali gerçek oldu. “tek hayalim bir sezen aksu şarkısı söylemek” diyen suadiye’nin çıkan yeni şarkısı sezen aksu imzalı.. artık sahneye çıkmayacağını ve gençler için üretim yapacağını söyleyen sezen aksu’dan yaza uygun bir şarkı al   »»Devami

3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17